Ze života (pokračování)……………
426
post-template-default,single,single-post,postid-426,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Ze života (pokračování)……………

Příběh pana Adama:
Pan Adam si před časem sjednal u svého pojišťovacího zprostředkovatele pojištění stavby a domácnosti. Navíc sjednal také pojištění odpovědnosti občana v běžném občanském životě – jeden nikdy neví, co se může zvrtnout a je lepší být krytý i v případě, že on sám, případně člen jeho domácnosti, někomu způsobí újmu. O tom, že se mu obezřetnost vyplatila, se přesvědčil před měsícem, kdy mu během vichřice strom poničil střechu a vybavení dětského pokoje. Škodu 137 800 Kč měl pan Adam do pár dnů proplacenou a nyní má už vše opraveno.
Naštěstí mohl být v klidu i o pouhý týden později, kdy jeho syn Honzík rozbil sousedovi okno. Díky pojištění odpovědnosti pana Adama má soused nyní vše opraveno, jen Honzík si hraje raději o kousek dál.

 

Příběh pana Radka:
Radek vyrazil loni v létě s manželkou na pravidelnou dovolenou do Chorvatska. Cesta nejprve probíhala bez problémů, až v Rakousku, nedaleko za českými hranicemi, opravovali vozovku. Radek se snažil zorientovat v nepřehledném značení, ale v jedné chvíli si vůbec nevšiml, že před ním prudce brzdí auto. Nestačil zareagovat, nedobrzdil, v tu chvíli se ozval nechvalně známý zvuk pomačkaného plechu a pohroma byla na světě! Z auta vylezl nerudný cizinec a začal Radka poučovat v němčině, jak má správně řídit. Ten cizí jazyky nikdy příliš dobře neovládal, a proto ho v danou chvíli správně napadlo zavolat SVOJI ASISTENČNÍ SLUŽBU, kterou bezplatně získal při uzavření povinného ručení a havarijního pojištění. Ochotný operátor pomohl v cizojazyčné komunikaci s podrážděným poškozeným a se servisem, který zajistil opravu vozidla. Do večera měl Radek auto zpět a dovolenou v Chorvatsku si s manželkou nakonec užili podle představ.