Ze života……..
423
post-template-default,single,single-post,postid-423,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Ze života……..

Jak lépe si přiblížit konkrétní úskalí života než na praktických příkladech, které ze svého okolí zná jistě každý z vás. Přemýšlejte, zda jste dobře zajištěni pro případy, které vám dnes a denně hrozí. K čemu vlastně lidem slouží různé druhy pojištění a kdy plnit?

Příběh pana Petra:
Petr je šťastně ženatý a má dva syny. Není tomu tak dávno, kdy často jezdil na dlouhé služební cesty. Jednou musel narychlo po celodenní práci podniknout výjezd do Španělska. Myslel si, že to zvládne jako vždycky bez problémů, ale byla to chyba… Petr kvůli únavě přehlédl auto na křižovatce, nedal mu přednost a jediné, co si dodnes pamatuje, je obrovská rána… Probudil se v nemocnici s otřesem mozku a těžkým zraněním levé nohy. Okamžitě mu bylo jasné, že má před sebou velmi dlouhé léčení. Že nebude moci nějaký čas chodit do práce a dostávat standardní příjem. Zůstal však v klidu – věděl, že rodinný rozpočet to neohrozí, neboť v rámci životního pojištění má sjednané i denní odškodné za léčení úrazu, denní odškodné v neschopnosti a v neposlední řadě i denní odškodné v případě hospitalizace.

 

Příběh paní Zuzany:
Paní Zuzana je rekreační lyžařka, která každoročně tráví svou zimní dovolenou v některém z alpských středisek. Stejně tomu tak bylo i v loňském roce, na který by však raději zapomněla. Při jedné ze svých vyjížděk došlo ke střetu s jiným lyžařem, při kterém na první pohled došlo pouze k drobným poraněním, které na místě ošetřila horská služba. Jaké však bylo překvapení paní Zuzany, když nedlouho po jejím návratu zpět do ČR obdržela výzvu od právního zástupce druhého lyžaře k uhrazení nákladů za léčení, ušlý zisk a bolestné v celkové výši 3 568 €. Ještě štěstí, že paní Zuzana měla prostřednictvím své pojišťovny sjednané cestovní pojištění včetně pojištění odpovědnosti, ze kterého následně bylo poskytnuto poškozenému pojistné plnění v požadované výši.