Investice a třicátníci
431
post-template-default,single,single-post,postid-431,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Investice a třicátníci

„Finanční rozhodnutí, která lidé ve věku kolem třiceti let učiní, často ovlivní zásadním způsobem následující desetiletí jejich života. A to platí i o krocích, které člověk v této době nepodnikne, ať už z důvodu, že je odloží na později nebo zcela opomine. Bohužel ale s přibývajícími roky už může být pozdě tyto resty optimálně řešit,“ říká Dušan Šídlo, analytik společnosti Broker Trust.

Na co se tedy mají třicátníci zaměřit?

1) Finanční cíle – vědět, čeho chci dosáhnout z hlediska krátkodobých i dlouhodobých cílů a plánovat, jak toho co nejúčinněji dosáhnout.

2) Monitoring příjmů a výdajů – mít přehled o svých příjmech a výdajích,bilanci nutných výdajů a volných prostředků.

3) Splacení dluhů – máte-li volné prostředky, splacení by mělo být prioritou, neboť vysoké úrokové sazby velmi zatěžují rozpočet.

4) Finanční rezerva – volné finance pro případ náhlých situací, dlouhodobých chorob či ztráty zaměstnání.

5) Kariéra a vzdělávání – zamyšlení se nad vlastní kariérou, finančním ohodnocením a osobnostním růstem.

6) Zajištění na důchod – do důchodu sice daleko, ale nejvhodnější doba na dlouhodobé rozložení úspor a úročení.

7) Investice – různé varianty investování, pravidelné investování nižších částek s rozložením na různé časové horizonty.

8) Pojištění – zajištění životního standardu rodiny životním i neživotním pojištěním.