Na co si dát pozor při uzavírání půjčky
467
post-template-default,single,single-post,postid-467,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Na co si dát pozor při uzavírání půjčky

Nejen vánoční sezónu, která je sotva za námi,  provázejí nabídky úvěrů, které se snaží spotřebitele zmást. Nechat se zlákat na nízkou úrokovou sazbu se nemusí vyplatit a dosažení některých výhod se často také stává nereálným. Objasněme si tedy, na co si dát pozor.

1) O výhodnosti půjčky rozhoduje RPSN
Úroková sazba představuje pouze cenu vypůjčených peněz, naopak RPSN (roční úroková sazba) je tím ukazatelem, který zohledňuje nákladnost poskytované půjčky. Obsahuje veškeré poplatky spojené s půjčkou.

2) Myslete na pojištění schopnosti splácet
Pojištění schopnosti splácet je důležitou pojistkou v případě problémů. Půjčka s nižším úrokem bez pojistění může být ve skutečnosti mnohem dražší než ta, která nabízela vyšší sazbu s pojištěním.

3) Pozor na půjčky v hotovosti!
Automaticky se zavazujete ke splácení v hotovosti, což může někomu způsobovat problémy. Byl již zaznamenám případ, kdy poskytovatel požadoval zaplacení jednorázového poplatku ve výši deseti tisíc korun, který nebyl zahrnut do RPSN.

4) Akční úrokové sazby už počítají s vrácením splátek
Velmi populárním bonusem je odměna ve formě vrácení několika posledních splátek. Je to však další trik poskytovatelů půjček, úroková sazba odpovídá počtu splátek až po přiznání bonusu., což je možné nedodržením podmínek porušit a o výhodu přijít

5) Čtěte smlouvu, porovnávejte více nabídek a žádejte vysvětlení
Důkladně si prostudujte smlouvy, kde jsou uvedeny všechny podmínky dohody včetně povinností dlužníka a požádejte o vyhotovení kopie k prostudování před podpisem. V případě jakýchkoliv nejasností se obráťte na poskytovatele půjčky s žádostí o srozumitelné vysvětlení. Tady se s jistotou vyplatí mít svého finančního poradce, který s vámi podmínky nejen projde, ale všem předchozím nástrahám vás zajisté vyvaruje.