Daň z nemovitosti u hypotéčních úvěrů
470
post-template-default,single,single-post,postid-470,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Daň z nemovitosti u hypotéčních úvěrů

Česká republika byla donedávna jedním z mála států, kde daň při prodeji nemovitosti hradil prodávající. Tato praxe se od 1.11. mění, platba daně přechází na kupujícího a to bezvýhradně. Nelze se domluvit, kdo z nich daň uhradí.

Hlavním důvodem je fakt, že v případě nezaplacení daně se mnohem lépe vymáhá z někoho, kdo majetek nabyl, než z toho, kdo ho právě prodal. S čímž nelze než souhlasit.

Každopádně dnes musí kupující při hledání nemovitosti v inzerci počítat s tím, že k inzerované částce je potřeba přičíst ony 4 % z ceny nemovitosti k zaplacení daně. A protože se nejedná většinou o žádnou zanedbatelnou částku, banky jsou připraveny pomoci s úhradou tohoto poplatku formou přičtení sumy k úvěru na bydlení. Takže žádné velké obavy nejsou na místě.