Výpadek příjmu v nemoci, úrazu či ztrátě zaměstnání. Jak dobře jste na něj připraveni?
487
post-template-default,single,single-post,postid-487,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Výpadek příjmu v nemoci, úrazu či ztrátě zaměstnání. Jak dobře jste na něj připraveni?

Dlouhodobé nemoci, úrazy nebo ztráta zaměstnání se negativně promítají do rodinného rozpočtu. Důsledkem je snížení životní úrovně i neschopnost splácet hypotéku nebo půjčky. Do potíží se v této situaci mohou dostat bez rozdílu všichni. Vyplatí se proto myslet na zadní vrátka, tedy spořit nebo se poohlédnout po smysluplné pojistce.

Většina lidí tuto situaci neřeší a jakmile jí stojí tváří v tvář teprve přemýšlejí, jak se s ní vypořádat. To je samozřejmě pozdě. Jakékoliv úspory nelze dosáhnout přes noc a pojistka řeší možné důsledky dlouho dopředu. V případě nemoci dostanou od zaměstnavatele 60% mzdy a pokud mají drobné úspory, vyjdou. V případě, že nemoc či úraz trvají déle nebo úspory chybí, je vážný problém. Pak mnohdy stejně jako při ztrátě zaměstnání sahají po různých úvěrech, které za těchto okolností nic neřeší. Začne se odvíjet začarovaný kruh dluhů a splátek, které problém jen oddálí a ženou člověka do dluhové pasti.

U nemocných či zraněných podnikatelů je situace ještě trýznivější. Pokud si nepřiplácejí nemocenské pojištní na OSSZ, nemají nárok na nemocenské dávky a několikaměsíční výpadek příjmů tak může mít negativní dopady nejen na jejich podnikání, ale také na rodinný rozpočet. Finanční rezervy nemusí být v takovém případě dostačující a pojištění je pak jedinou záchranou před cestou do záhuby.

Podobné nepředvídatelné životní situace lze řešit správně zvoleným a individuálně nastaveným pojištěním, jehož cena nemusí být nikterak vysoká.V tomto případě se vyplatí mít možnost srovnání jednotlivých pojišťoven a produktů, které nabízí. Jsou mezi nimi velké rozdíly, oku laika většinou skryté.