Investice do zlata, často diskutované téma.
496
post-template-default,single,single-post,postid-496,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Investice do zlata, často diskutované téma.

Zlato patří do investičního portfolia zejména z důvodu snižování rizik. Investicemi do drahých kovů rozkládáme rizika a „zajišťujeme“ si své jiné investice nebo hotovost proti měnovým devalvacím, znehodnocení inflací a propadům na finančních trzích. Investicí do zlata si „kryjeme“ své investice v akciích nebo nemovitostech.  Rovněž se tím připravujeme na problémy spojené s předlužením mnoha států a v extrémním případě nás zlato ochrání při rozpadu nebo otřesech spojených s měnovými systémy, jakými jsou například zdrcující inflace, devalvace měn nebo měnové reformy. Jeho hodnota je totiž stálá v čase.

Rok 2016 byl pro drahé kovy velmi úspěšný. Investoři v českých korunách mohou sčítat zisky u zlata 12,6 % a v případě stříbra dokonce 18,5 %. Drahé kovy pravděpodobně vstoupily do další růstové fáze a k cestě vzhůru je letos podpoří zejména rostoucí inflace a geopolitická rizika.

Podle obchodního ředitele GOLDEN GATE CZ, a.s. Pavla Ryby půjde o velmi rušný rok 2017. Ten dle něj přinese drahým kovům příznivé podmínky pro jejich růst. Nákup fyzického zlata a stříbra, ať už jednorázový nebo ve spořícím programu, je jedním ze způsobů, jak se připravit na budoucnost a dobře se zajistit. Na rozdíl od peněz, kovy totiž nepodléhají inflaci a i když je stříbro zdaněné 21% DPH, zlato je dosud od daně osvobozeno úplně.

V této souvislosti si mi vybavuje citát athénského státníka Perikla. Ten řekl toto: „Klíčem pro úspěch není přesně předpovídat budoucnost. Klíčem pro úspěch je být na budoucnost připraven“. Přeji vám všem, ať jste i vy připraveni.