V registru SOLUS má dluh po splatnosti 7,67% obyvatel
518
post-template-default,single,single-post,postid-518,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

V registru SOLUS má dluh po splatnosti 7,67% obyvatel

Zákon o spotřebitelském úvěru udává od začátku prosince 2016 povinnost poskytovatelů prověřit dostatečně schopnost klienta splácet poskytnutý úvěr. Výslovně přitom vyžaduje prověření dosavadního splácení závazků, což předpokládá prověření klienta v registru Solus a bankovním i nebankovním registru.
Pokud máte úvěry, které řádně splácíte a vaše příjmy odpovídají výši požadovaného úvěru po odečtení dosavadních závazků, je vše v pořádku.
Problém nastává, pokud se objevíte mezi dlužníky, kteří své závazky nesplácejí nebo mají opožděné platby. Může se to týkat dřívějších úvěrů, kreditních karet, kontokorentů, plateb mobilním operátorům, za energie či neuhrazené pokuty. O výpis z registrů lze zažádat online nebo korespondenční formou a stoji zhruba 200Kč.
Případné problémy týkající se tohoto tématu vám pomůže vyřešit váš finanční poradce.