Potřebujete životní pojištění?
526
post-template-default,single,single-post,postid-526,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Potřebujete životní pojištění?

Odpovědi se různí. Někteří lidé si jeho potřebu uvědomují, jiní jen mávnou rukou. Ale jak to tedy je? K čemu je vám životní pojistka dobrá?

Životní pojistka má rozhodně smysl, pokud jsou na vašem výdělku a na vás obecně závislí jiní lidé či pokud splácíte vyšší úvěr a chcete krýt blízké před rizikem zadluženosti. Zajišťuje rodinu v nejsložitějších situacích, stejně jako běžných výpadcích příjmu vlivem nemoci či úrazu.

Nejčastější rizika, která pojistka ošetřuje jsou úmrtí, invalidita, závažná onemocnění, trvalé následky úrazu nebo denní dávky úrazu či pracovní neschopnosti. Lze pojistit také např. hospitalizaci dítěte v doprovodu rodiče či ošetřování dítěte (tzv. paragraf). Výběr připojištění je opravdu rozmanitý a záleží na potřebách každého z vás.

Nejčastějším problémem ve vztahu k životní pojistce je její špatné nastavení, neodpovídající potřebám klienta a špatná informovanost lidí o pojistce jako takové, zejména  způsobech plnění v případě pojistné události. Dnešní smlouvy umožňují reagovat na aktuální situace a změny v životě pojištěného, a tím se vyhnout zastaralému a nefunkčnímu nastavení. A tím i důvodnému „neplnění“ pojišťovny.

Tyhle úkoly patří do rukou vašeho finančního poradce. Vyhnete se tak různým potížím a je o vás průběžně postaráno.