Povinné ručení a pár postřehů
529
post-template-default,single,single-post,postid-529,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Povinné ručení a pár postřehů

Auto má v naší zemi téměř každý. Na každou rodinu můžeme počítat minimálně jeden vůz. Všichni v tom případě určitě víte, že pokud se automobil pohybuje po veřejné komunikaci, musí splňovat dle zákona dané náležitosti a jednou z nich je právě povinné ručení.

Povinné ručení se sjednává vždy na rok s výpovědní lhůtou 6 týdnů před datem výročí sjednání. Pokud nereagujete, smlouva se automaticky prodlouží na další rok. Na trhu je spousta pojišťoven nabízejících poměrně rozmanitou škálu připojištění a každý si může vybrat.

Určitě mi namítnete, že pojistku na auto máte a máte ji dobrou. No jo, to je docela dost možné. Ale máte srovnání? Jak dlouho platíte za stále stejnou smlouvu? A líbí se vám částka, kterou platíte? Třeba ano, ale mnohdy ne. Přitom podmínky na trhu se neustále mění a bez ohledu na slevy, povinné ručení je sjednávané na rok. Využijte možnosti porovnat parametry vašeho auta v současné pojistce napříč silnými pojišťovnami! Nic neriskujete, maximálně ušetříte polovinu ceny nebo zůstanete u té své staré. A srovnání je zdarma.

Osobně bych nikdy k bankovním a pojišťovacím službám nevyužila e-portály. Nejenže mi nabízejí jen produkty, které mají v nabídce, ale nejednám s konkrétním člověkem z masa a kostí. Sice ušetřím pár hodin času, ale výsledek v případě problému je nejasný. Slibující výhody se mohou ukázat jako mylné a člověka, který mi poradil unikátní pojistku znám jen podle hlasu. A časem už ani to ne.

Navíc včera prolítla médii zpráva, že sněmovna chce zpřísnit povinnost mít pojištěné každé auto v registru, s výjimkou těch vyřazených, vyvezených či odcizených. Za každé nepojištěné vozidlo pak dle příslušné sazby a druhu vozu bude jeho majitel platit zvláštní poplatek kanceláři pojistitelů.To se pak člověk rozmýšlí, zda chce mít kvalitní povinné ručení za dobrou cenu nebo je vlastně jedno za co a kolik platí.