Kontokorent, úvěr s tváří kamaráda
559
post-template-default,single,single-post,postid-559,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Kontokorent, úvěr s tváří kamaráda

Kontokorent neboli kontokorentní úvěr je poskytován bankami jako doplněk k běžnému účtu. V praxi to znamená, že můžete jít na svém účtu klidně do mínusu, jen výše částky je předem stanovená ve smlouvě. Vypůjčenou částku je pak nutné do požadovaného termínu daného smlouvou vždy splatit. Většinou se jedná o šestiměsíční až roční období.

Hlavní výhodou kontokorentu je určitě posílení platební schopnosti a všechny vaše povinné platby odejdou v pořádku na místa určení, i kdyby právě na účtu nebyl dostatek finančních prostředků.

Na druhé straně, podobně jako u kreditní karty, pokud příliv peněz na účet není vyšší než kontokorentní úvěr, půjčené prostředky banka úročí 10-22% p.a. (ročně) a roční úroková sazba je často zdražována měsíčním strháváním úroků. Mimo to, pokud nastavený limit překročíte, počítejte s vysokým penále kolem 25% ročně.

V každém případě vám může být tento typ úvěru dobrým pomocníkem, pokud se s ním naučíte pracovat. Je třeba počítat také s tím, že v případě žádosti o úvěr (i hypotéční) se nesplacené kontokorenty objevují v registrech dlužníků a můžou klientovi zmařit šanci na úspěch.