Spoření na důchod aneb věk začátku rozhodne, jak dobře budete připraveni
556
post-template-default,single,single-post,postid-556,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Spoření na důchod aneb věk začátku rozhodne, jak dobře budete připraveni

Už vás někdy napadlo, jak bude váš život vypadat přechodem do důchodu? Že jste ještě mladí a že se vás to netýká? Když si odmyslím podobné reakce jako „toho se stejně nedožiju“ nebo“ to se mě netýká“, tak vězte, že s největší pravděpodobností se vás to týkat zkrátka bude. I když chápu vaše uvažování, protože to není tak dlouho a má mladá hlava myslela či spíš „nemyslela“ podobně.

Průměrný věk v České republice je u mužů 76 let a u žen 82 let a i při pozdějším nástupu do důchodu se nevyhnete obrovskému propadu životní úrovně, pokud na tuhle pravděpodobnou událost nejste připraveni. Víte, jak hodně klesnou vaše příjmy? Jak se máte co nejlépe připravit, aby váš posun dolů byl co nejmírnější?

Na to dnes existují chytré programy, které vám namodelují situaci, která bude dle navyšování inflace, platů i důchodů co nejvíce simulovat realitu. Můžete se dozvědět, kolik bude přibližně dělat váš invalidní, sirotčí či vdovský důchod a jak ovlivní vaši životní úroveň odchod do důchodu. Program vám taky nabídne obecné řešení, jak dosáhnout cíle, do kterého byste se chtěli dostat. A váš finanční poradce vám pak vypíchne možnosti konkrétního řešení. Nabízím svým klientům tuto službu zdarma, aby měli možnost včas zajistit svou budoucnost. Je jen na vás, zda ji využijete.

Dnešní životní styl udržuje lidi dlouho aktivní i v pokročilejším věku. Není vyloučené, aby člověk v sedmdesáti plnohodnotně žil, cestoval, pěstoval své koníčky či si jen užíval klidu a pohody. Ať chceme nebo ne, k tomu je potřeba určité zajištění. Stejně jako k platbě za potřebná léčiva a rehabilitaci. Cesta, která je před vámi se zdá dnes hodně dlouhá, ale o své budoucnosti rozhodujete právě teď. Pokud nemáte majetek, který vás do budoucna zajistí, spoléhat se na sociální služby může být při nejmenším velkým zklamáním.