Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu
574
post-template-default,single,single-post,postid-574,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu

Používáte v práci drahá zařízení? Můžete svému zaměstnavateli způsobit škodu na majetku? Třeba tím, že jezdíte v práci služebním vozem nebo používáte drahý mikroskop? Sjednejte si pojištění odpovědnosti zaměstnance a pojišťovna za Vás uhradí zaměstnavateli škodu na nabouraném firemním vozidle, či kupříkladu za onen rozbitý mikroskop.

Každému z nás se může stát, že svému zaměstnavateli způsobíme újmu, kterou na nás může jednoduše vymáhat a nám nezbude nic než zaplatit. U některých profesí je tohle riziko vyšší, u jiných nižší. Pokud jste však zaměstnancem, měli byste znát některá pravidla, která dosud většina lidí nezná a která platí plošně pro všechny.

  • Zaměstnavatel od Vás podle zákona může chtít jako náhradu škody způsobené při výkonu zaměstnání až 4,5 násobek Vašeho platu!
  • Mezi pokryté škody může patřit například káva rozlitá na notebook, škoda na služebním voze, chybně zaúčtovaný materiál do účetnictví nebo chyba, kterou způsobíte škodu třetí osobě. A další každodenní nedopatření.
  • Máte možnost vybrat si většinou ze tří variant spoluúčasti: 1 000 Kč, 10% nebo 30%.
  • Pojišťovna za Vás škodu také uhradí, pokud pracujete na dohodu nebo jste brigádník.

 

Pro zaměstnavatele, tedy firmy, je pak určeno pojištění odpovědnosti zaměstnanců za škody, které je určeno na pokrytí náhrad případných škod, způsobených vlastními zaměstnanci.