Konsolidace úvěrů – řešte problémy , dokud na ně ještě stačíte
587
post-template-default,single,single-post,postid-587,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Konsolidace úvěrů – řešte problémy , dokud na ně ještě stačíte

Úvěry jsou dneska běžnou praxí. Lidé pochopili, že střádat peníze na větší věci je dlouhodobý proces, který by se taky nikdy nemusel naplnit. A proč taky ne. Ovšem jako vše, i pořizování úvěrů má svá pravidla a je přísně individuální. Vždy bychom si měli nechat dostatečný manévrovací prostor pro případ výpadku příjmu či změny životní situace a nejlépe svěřit se do rukou finančnímu poradci, který s vámi situaci probere a je vám na blízku v případě obtíží.

Jak už jsem řekla výše, úvěry si bereme a asi i do budoucna brát budeme. Hypotéční, spotřebitelské, kontokorentní a kdo ví jaké ještě. Na co ale nezapomenout, když po nich sáhneme, aby se nám vzápětí na krátký čas ulevilo?

  • dobře si rozmyslím, jaké mám příjmy a výdaje a jaká je moje rezerva
  • hledám produkt, který je bankovní, má dobré podmínky (úroky, délku splácení a výši splátky)
  • úvěr mám vždy pojištěný minimálně na nejtěžší životní situace
  • myslím i na to, že se má situace v životě může změnit (ztráta zaměstnání, rozchod s partnerem)…mám aspoň na dvě splátky v záloze?

 

Jsou lidé, kterým jeden úvěr nestačí a mají jich více. I to lze, pokud se vzájemně dobře doplňují, mám strategický plán, jak je úspěšně splatit a již zmíněnou rezervu pro případ jakéhokoliv kolapsu. Co dělat, když splácím 2 nebo více úvěrů, kreditek, kontokorentů, chci je dát dohromady a platit jen jednu částku? Vyhledám svého finančního poradce, ten mi srovná možnosti bank a společně ten krok podnikneme. Ale pozor, i sloučení neboli konsolidace má svá pravidla, kdy žádat:

  • nemám vynechané či opožděné platby a nejsem v registru dlužníků (svůj problém řeším zavčasu!!!)
  • jsem minimálně 3 měsíce zaměstnaný a instituce mi dá potvrzení o příjmu
  • se svým příjmem a vyživovací povinností na děti, příp. partnerku na nový  bankovní úvěr stačím

 

Konsolidovat úvěry bankovní i nebankovní je úžasná věc. Člověk se zbaví tíhy plateb, sníží své výdaje a lépe se mu dýchá. Nezapomeňte však řešit situaci, dokud cítíte, že vám nevadí nebo vás jen omezuje. Jakmile se dostanete do potíží nesplácení, je už většinou pozdě.