Ošetřování dítěte v životní pojistce
592
post-template-default,single,single-post,postid-592,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Ošetřování dítěte v životní pojistce

Co naplat, i mateřská „dovolená“ jednou končí a nezbývá než jít do práce. Zatímco náš milovaný potomek poprvé odstřihne pupeční šňůru a vrhne se do velkého školkového světa, se kterým se různě vyrovnává, číhá na něj zvýšené nebezpečí různých chorob. Kdekdo kašle nebo kýchá a on to samozřejmě hned z první ruky chytne a donese domů. Určitě to všichni moc dobře znáte.

A co teď? Krom toho, že jste právě čerstvě nastoupila do práce, už máte chybět? A jak na tom budete s penězi? Tyhle otázky trápí snad nejednu maminku. Přitom na ošetřovné na dítě neboli paragraf máte nárok 9 dní, pokud jste samoživitelka pak 16 dní a dávka se počítá z vyměřovacího základu vašeho příjmu. Takže se váš příjem výrazně zkrátí.

K uchu pojišťoven se zřejmě dostaly nářky maminek, protože je jim nově nabídnuta pomoc formou pojištění „Ošetřování dítěte“. Sice nemohou vyřešit váš problém náhledu zaměstnavatele na absenci vlivem péče o nemocné dítě, mohou vám ale výrazně pomoci finančně. V životní pojistce lze nastavit ošetřování dítěte od 2 do 10 let (nad 10 let na doporučení lékaře) v částce 50-500 Kč/den. Délka plnění v kuse je až 90 dní. Výrazný rozdíl mezi pojišťovnami je v počátku plnění, na to je nutno dát si velký pozor. Pojistka plnící již od 5.dne je určitě obrovský rozdíl od té, co plní od 29.dne.

V životních pojistkách pro miminka a malá dítka vždy doporučuji kromě základního zabezpečení jako jsou vážné nemoci a operace, trvalé následky či denní dávky úrazem, pojistit i ošetřování dítěte neboli paragraf a doprovod při hospitalizaci. Pojistku ve velmi dobrých limitech pořídíte za 200 až 400 Kč a jste zajištěni na horší časy. Jakmile nebude tato položka ve smlouvě potřebná, lze ji jednoduše vyjmout.