Neschopenka a paragraf v pojistce – vymoženost nejen pro matky samoživitelky
617
post-template-default,single,single-post,postid-617,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Neschopenka a paragraf v pojistce – vymoženost nejen pro matky samoživitelky

Snad nejhorší situace, na kterou nechceme ani pomyslet, je nenadálá nemoc nás samotných či našich malých dětí. Člověk potřebuje pracovat, vydělávat penízky a platit účty. A tohle je rozhodně hrubá čára přes rozpočet. Vlastní nemoc, která nám nedovolí se vzdálit z lůžka či trpící dítě, které chce doma svého rodiče, i když máme to štěstí a může nás nahradit obětavá babička.

Pokud jsme práce neschopní zaměstnanci, můžeme očekávat v nemoci 60% našeho výdělku. Když jsme OSVČ je realita drsnější, protože pokud si neplatíme nemocenské dávky, nemáme nárok zhola na nic. Když trvá choroba týden, dva, nic se tak moc neděje. Ale co když ulehneme na dva měsíce či půl roku? Dá se na takovou situaci připravit? Řešení je na dosah ruky. V životní pojistce lze nastavit denní dávky neschopnosti, které zaměstnanci pokryjí zbylých 40% výdělku a podnikateli dle daňového přiznání průměrný výdělek. Lze ji nastavit od 15. nebo 29.dne nemoci či úrazu, tudíž se nepočítá s běžnými virózami. U zaměstnanců ji lze nastavit až do 500Kč/den bez dokládání příjmu.

Paragraf neboli ošetřování dítěte je další noční můrou zejména maminek vodících svá dítka do školky a začínajících po mateřské v práci. Kromě časté absence, možných výčitek nadřízených a stresů, je to taky podstatné snížení výdělku, které rodině hrozí. Sociální systém nabízí rodičům ošetřujícím dítě 9 spoře placených dní, pro samoživitelky 16 dní. Podmínkou je placení nemocenského pojištění. Naproti tomu v pojistce dítěte můžete mít paragraf již od 5.dne se sazbou 50-500Kč/den do 11 let jeho věku. Pojišťovna vám plní v případě nemoci až 92 dní souvisle. V přípaě OSVČ pak 30 dní. Tento nový druh připojištění se těší velké oblibě. Ani není divu.

Jelikož je paragraf v pojistce novinkou, ve starých smlouvách ho nenajdete. Pojišťovny se připravují na konverze smluv (převedení staré verze do nového kabátu), kde budou tyto změny, při zachování podmínek smlouvy, umožněny. Jako první pojišťovna oznamující konverzi je ČPP, která umožní převádět starou EVOLUCI do nové EVOLUCE PLUS. Zde si můžete nastavit paragraf, doprovod do nemocnice i jiná nová připojištění a mimo to slevnit váš stávající produkt. Protože EVOLUCE PLUS je zase o něco levnější než její předchůdkyně. Ale na to jsme u ČPP už zvyklí.