Inflace a naše úspory
629
post-template-default,single,single-post,postid-629,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Inflace a naše úspory

Snažíte se myslet na lepší zítřky a ukládáte drobné úspory pro své děti, na splnění svých snů nebo třeba na klidné stáří? Jestli ano, tak jednáte určitě zodpovědně. Nabízí se otázka, jak jste spokojeni se zhodnocením vašich úspor?

Pokud máte běžný, termínovaný nebo spořící účet v bance, tak jistě víte, že se procentuální zhodnocení vložených peněz rok od roku snižuje. Zatímco je inflace na hranici 2%, vaše úroková sazba nedosahuje ani 1%, u běžného účtu jste téměř na nule. To znamená, že se vaše těžce uspořené peníze svěřené bance nezhodnocují, leží ladem a se zvyšujícími se cenami klesá jejich hodnota. A co si budeme povídat, inflace se jen tak dle odborníků nesníží, což má za následek, že si za své peníze koupíte čím dál méně věcí.

Těm, kteří si v budoucnu chtějí za naspořené peníze dopřát stejných služeb a koupit stejné množství zboží opravdu nezbývá nic jiného než najít produkty s vyšším výnosem. Zajisté namítnete, že s vyšším výnosem roste i riziko. To je určitě správný názor. Proto je třeba vybírat obezřetně a nechat se vést nezávislým odborníkem. Kromě nákupu nemovitosti či investic do akcií lze volit i podílové fondy, které nabízejí mnohdy velmi zajímavé zhodnocení i podmínky.  Spořit můžete už od pětistovky, třeba nepravidelně a na neurčitou dobu. Trh je široký.

V České republice mají lidé v těchto investičních produktech uloženo celkem 445 miliard korun, což není úplně zanedbatelné číslo. A stále více z nich si přeje hodnotu svých peněz navýšit.

Budete-li mít zájem o konzultaci možností a srovnání vhodných produktů, neváhejte mě kontaktovat.