Potřebuji nebo nepotřebuji finančního poradce?
636
post-template-default,single,single-post,postid-636,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Potřebuji nebo nepotřebuji finančního poradce?

Často se při práci setkávám s lidmi, kteří se rozhodli své finanční záležitosti, pojištění všeho druhu či zařizování hypotéky řešit sami ve spolupráci s bankou či pojišťovnou. Někteří se dokonce plně oddali anonymnímu internetovému partnerovi ve snaze ušetřit čas a zrychlit celý proces. Ke mně se pak mnohdy dostávají poté, co jejich volba zklamala, nesplnila očekávání nebo své konání nezvládli dotáhnout do zdárného konce.

Vždy se jich ptám, proč neoslovili důvěryhodného finančního poradce, který by jim určitě pomohl?

Odpovědi jsou různé. Buď o těchto službách nevěděli nebo nedůvěřují poradcům či měli strach, že se jejich výdaje navýší  o zprostředkovatelské služby.

Proč je v dnešní době téměř nezbytné žádat o služby finančního poradce či hypotéčního specialistu?

  1. Je odborníkem v oboru. Má kontakty, má přehled o větším počtu finančních ústavů a jejich aktuálních produktech a má pro vás srovnání podmínek a kalkulací.
  2. Je nestranný. Není zástupcem konkrétní banky či pojišťovny a stojí na vaší straně.
  3. Za služby neplatíte. Vaše výdaje jsou stejné jako když jednáte na vlastní pěst. Riziko je však mnohem nižší.
  4. Je schopen vyjednat lepší podmínky než si vyřídíte sami. Kromě lepší orientace v produktech i banky těší, když je mezi nimi a klientem zprostředkovatel, který se postará, když je potřeba.
  5. Máte kdykoliv rychlé srovnání a aktuální přehled na trhu.
  6. Jedná za vás ve finančních ústavech a konzultuje průběh jednání. Nastiňuje možná východiska v problematických situacích.
  7. Máte zajištěnou dlouhodobou péči. Vaše spolupráce konkrétním obchodem nekončí. Poradce za vás vyřizuje pojistné plnění, doručuje potřebné dokumenty, je prostředníkem a vyjednavačem v případě úvěrů a investic.
  8. Šetří váš čas a energii.

 

I když nemáte konkrétní citelný problém nebo přání něco změnit, určitě není od věci nahlédnout do smluv a podívat se, zda lze najít nějakou úsporu, aktualizovat podmínky nebo je jednoduše zlepšit. Není cílem smlouvy bezhlavě rušit a nahrazovat novými, ale projít a nabídnout řešení. Mnohdy se člověk diví, jaké dokumenty vůbec doma má, co obsahují a kolik jej ročně stojí. Na druhou stranu, člověk může být ujištěn, že je vše přesně jak má být.

Je každého rozhodnutím, zda požádá či nepožádá o pomoc doporučeného finančního poradce. Pokud však chcete ušetřit čas a peníze, mít své finance optimalizované a být zabezpečen s celou rodinou, rozhodně tuto možnost využijte. Nestojí vás nic a můžete jen získat.