Způsoby ukončení povinného ručení
660
post-template-default,single,single-post,postid-660,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Způsoby ukončení povinného ručení

Často se setkávám se situací, že řidiči nemají jasno ve svých možnostech ukončení smlouvy povinného ručení, případně havarijního pojištění svého vozidla. Pojďme tedy na celou situaci nahlédnout.

Povinné ručení odpovědnosti z provozu vozidla  při způsobení dopravní nehody a újmě třetí osoby je ze zákona  POVINNÝM POJIŠTĚNÍM . To znamená, že jej musí mít sjednáno každý občan, který se pohybuje po veřejných komunikacích. Na rozdíl od toho havarijní pojištění řeší naše vozidlo, bez ohledu, kdo poškození zaviní a je dobrovolné.

Ukončit smlouvu můžete z následujících důvodů a těmito způsoby:

  1. Bez udání důvodu vždy min. 6 týdnů před výročím smlouvy
  2. Při nesouhlasu s výší nového pojistného do 2 měsíců od sjednání
  3. Prodejem vozidla – výpověď odeslat s kopií kupní smlouvy, zaniká dnem doručení do pojišťovny
  4. Dočasným vyřazením z evidence vozidel, neplacením pojistného – uložení SPZ do depozitu
  5. Trvalým vyřazením z evidence vozidel – kromě výpovědi doložíte pojišťovně i velký technický průkaz se zápisem vyřazení z evidence, potvrzení o ekologické likvidaci, doklad z vrakoviště.

Pokud nejste spokojeni s cenou vašeho povinného ručení nebo chcete jen zjistit, zda nemůžete za totéž platit míň, neváhejte se ozvat. Udělám vám kalkulace a vyřídím s pojišťovnou vše potřebné ZDARMA.

Je jen na vás, kolik platíte.  Pokud nejste spokojeni, kontaktujte mě.