Pojištění odpovědnosti v běžném životě
678
post-template-default,single,single-post,postid-678,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Pojištění odpovědnosti v běžném životě

Když se řekne pojištění odpovědnosti, každý si představíme něco jiného. Většina lidí si vybaví odpovědnost z řízení vozidla, které je všem řidičům povinné, další mají na mysli profesní či zaměstnaneckou odpovědnost nebo třeba odpovědnost majitele nemovitosti. „Pojistka na blbost“ v běžném občanském životě není dosud všem lidem důvěrně známa. I když by určitě měla být. Je k mání za drobný peníz pro celou rodinu a doslova nám kryje záda ve všech případech, kdy způsobíme škodu třetí osobě. A že je někdy škoda finančně opravdu vysoká!

Když zaviníme dopravní nehodu, škody na majetku i na zdraví jdou z povinného ručení. Z čeho zaplatíme škodu osobě, kterou srazíme kolem nebo během lyžování? Nebo když někomu poškodíme či zničíme věc vlastní nedbalostí? Když vytopíme sousedovi byt, naše dítko shodí regál v obchodě nebo v zápalu hry vybije okno ?  Náš psí miláček způsobí dopravní nehodu nebo napadne psa a potažmo souseda? K problémům psychické újmy či újmy na zdraví se váže i třeba ušlý zisk. Už jste někdy takovou újmu platili? Určitě to nepatří k vašim nejpříjemnějším zážitkům. Částky se umí vyšplhat hodně vysoko a mohou nás hodně potrápit.

Přitom stačí si tento produkt pořídit a dbát na to, aby vaše pojistka obsahovala náhradu hmotné škody a zároveň i škody na zdraví v limitech minimálně 1 mil na každý z nich. Dá se uplatnit všude tam, kde si sypeme popel na hlavu s typickým prohlášením :“Já blbec, co jsem to způsobil“.

Jako každá pojistka má i tato své výluky. Pojišťovna vám nebude plnit, pokud způsobíte újmu úmyslně nebo pod vlivem alkoholu, což se dá očekávat. Ve výlukách je i hrubá nedbalost, jejíž míru může v případě sporu rozhodnout až soud. Taktéž se nedá uplatnit v rámci rodiny a samozřejmě na škodu na vlastním majetku.

Pokud tedy pojistku v běžném životě ještě nemáteneváhejte s jejím pořízením. Je to totiž jeden z největších komfortů ochrany, které můžete své rodině dopřát.