Pojištění dětí v případových studiích
691
post-template-default,single,single-post,postid-691,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Pojištění dětí v případových studiích

Pojištění dětí jsme zmiňovali již několikrát. Děti jsou jako pytel blech. Sotva se nedíváte, je zaděláno na problém. Boule, škrábance, naraženiny či zlomeniny, tím si prošli asi všichni starostliví rodiče. Proto mi dáte jistě za pravdu, že pojištění dětí je důležitá věc. A když se nabízí skvělé podmínky za cenu 250 či 300 Kč za měsíc pro jedno dítě? Tomu nelze téměř odolat.

Abychom si lépe uvědomili využití pojistky, podívejte se na případové studie:

Tříletý Petřík si hrál s dětmi na pískovišti, když v nestřeženém okamžiku přeběhl na průlezku. Bohužel mu ujela noha a on spadl nešťastně na betonovou zem. Přivodil si otřes mozku, narazil si ruku a zlomil kůstku v zápěstí. Skončil i s maminkou na 3 dny v nemocnici a měsíc se léčil doma. Čerpal denní dávky úrazem (300 Kč/den), maminka paragraf (500 Kč/den od 5.dne) a v nemocnici (chlapec 300Kč/den a maminka jako doprovod ještě 300Kč/den)

Desetiletý Matěj jezdí závodně na kole, jezdí kros po nerovném terénu. Během jednoho závodu si přivodil těžký otřes mozku a otevřenou zlomeninu klíční kosti, kterou bylo nutné operovat. V nemocnici strávil pět dní (500Kč/den), s úrazem se léčil celkem měsíc a půl (300Kč/den). A protože jeho úraz bude mít do budoucna následky, bude čerpat po dvou letech trvalé následky (1.000.000,-Kč v šestinásobku)

Natálka je pětiletá holčička, která onemocněla závažnou chorobou a v nedávné době podstoupila důležitou operaci. Nyní je v rekonvalescenci a může si dovolit i finančně náročnější léčbu. Její rodiče čerpali za každý den strávený v nemocnici (500Kč/den), dle diagnózy 80% ze smluvené částky 1.000.000Kč na závažná onemocnění, operace a poranění (tj. 800.000Kč), maminka s ní může být na paragrafu i delší čas, pokud je v domácím léčení (500Kč/den).

Určitě uznáte, že pojistka pro dítě není jen na vylepšení rodinného rozpočtu. V těžkých chvílích rodiny je doslova nepostradatelná. Má však jeden háček : uzavírá se, když je dítě zdravé. Ne až je zraněné či nemocné.