Rizikové pojištění pro lyžaře nezbytností
711
post-template-default,single,single-post,postid-711,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Rizikové pojištění pro lyžaře nezbytností

Rok se s rokem sešel a je to tady zas. Zima, sníh a s nimi spojené zimní sporty, které mají mezi lidmi hodně fanoušků. Spousta rodin opouští svá městská obydlí a míří do hor, aby si užila čerstvého vzduchu, fyzické zátěže, ale i adrenalinu na lyžích či snowbordech. Přes všechny tyto lákavé vyhlídky nádherně stráveného času s sebou, bohužel, každoročně nesou i zvýšené riziko úrazu.

Většina lidí již pochopila, že banální úraz na lyžích může člověku přinést i několikaměsíční rekonvalescenci, pracovní absenci a dost často i trvalé následky. Řeší to nejčastěji v cestovním pojištění a teprve v případě úrazu zjišťují, že jsou pojištěni jen na základní sazby a jejich vážný zdravotní výpadek to určitě nevyřeší. Jenže v případě, že již úraz nastal, nelze nic jiného než se smířit s realitou, že jsem platil něco, co mi náhradu výdělku nesjedná. Nehledě na další dávky, které sice neřeší můj příjem, ale jsou rozhodně vítané.

Jak tedy postupovat, abych byl dobře připraven na možná nebezpečí? 

Rozhodně sjednat samostatné rizikové pojištění, které při dobrém nastavení nemusí být nijak drahé a chrání svého majitele po celý rok. Sledovat nastavení limitů plnění u trvalých následků (částka 200.000 Kč určitě nic neřeší v případě procentuálního plnění, uražený zub je např. 1%), mít nastavenu neschopenku i úrazem (ne pouze nemocí) v denních dávkách odpovídajících aspoň 40% platu a nezapomenout na pojistku odpovědnosti! To v případě, že způsobíme úraz někomu jinému. Vyhneme se tak  hodně nepříjemným následkům.

Jakkoliv budete potřebovat pomoci, jsem vám k dispozici zde.