Aktuální hypotéční úrokové sazby bank
763
post-template-default,single,single-post,postid-763,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Aktuální hypotéční úrokové sazby bank

Je za námi další zvýšení úrokových sazeb a ČNB straší, že v roce 2018 ještě ne poslední. Úroky u hypotéčních úvěrů rostou vzhůru, což se odráží ve výši splátek a možnostech úvěr získat. Naplňují se odhady odborníků, z minulého roku, které se zdály mnoha lidem úsměvné – úroky hypoúvěrů se nám přehouply přes 3%.

Přitom tržní ceny nemovitostí ve třetím čtvrtletí dále rostou, tempo se však mírně zpomalilo. Nejvíce rostou byty, nejméně pak pozemky.

Kolik by vás dnes vyšel v bance 80% hypotéční úvěr bez pojištění schopnosti splácet?  Pokud vememe modelovou situaci, že potřebujete 2mil hypoúvěru na 30let s fixací 5 let, pak bude váš úrok od 3,09% dle vybrané banky a splátka od 8.500Kč/měsíc. Nutno podotknout, že pokud nemáte vlastní prostředky, je nutné ještě dofinancovat zbylých 20% ze stavebního spoření, zaplatit daň z nabytí nemovitosti, případně provizi RK.