Paragraf v pojistce dítěte
785
post-template-default,single,single-post,postid-785,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive

Paragraf v pojistce dítěte

Běžná situace v každé rodině: maminka nastupuje po mateřské do zaměstnání a dítko putuje do školky. Nový režim, nový kolektiv a prostředí, ale také virózy, které si děti přenášejí navzájem. Zůstat doma s dítětem v tomto období je častým a nevyhnutelným řešením.

Na jaké dávky máme v tomto případě nárok? Budou nám stačit, aby vyrovnaly ušlý příjem? Máme nějaké jiné možnosti, jak se zabezpečit? Pokud nevíte jistě, čtěte dále.

Ošetřovné neboli paragraf je dávka OSSZ, na kterou máte běžně nárok 9 dní (u osamělého rodiče 16 dní) a vypočítává se z hrubé mzdy. Např. při hrubé mzdě 20.000 Kč je denní dávka 356 Kč, což je za 9 kalendářních dní celkem 3.204 Kč a za 16 kalendářních dní 5.696 Kč. Pokud je dítě nemocné déle, jste doma bez nároku jakékoliv peníze. Při platbě finančních závazků to může být hrubá čára v rodinném rozpočtu.

Paragraf na dítě lze řešit i v pojistce dítěte. Pojišťovny nabízí 50-500 Kč/den od 5.dne nemoci dítěte až do půl roku trvání nemoci, přičemž neztrácíte nárok na dávky OSSZ. Tento krok vašeho klidného spánku vás stojí 100-200Kč měsíčně dle zvoleného limitu.

Pokud ještě nemáte tuto situaci ošetřenou, můžete mě kdykoliv kontaktovat.